یقه ماشین استاندارد بازار خودرو

یقه: ماشین استاندارد بازار خودرو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سن امام جمعه مهم نیست،باید بتواند در خطبه هایش مردم را اقناع کند / حجت الاسلام اکرمی

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در روزنامه آرزوی بزرگ نوشت:چندی است که بعضی امامان جمعه در پایتخت کشور عزیزمان ایران و بعضی مراکز استان ها به دلایل متفاوت از

سن امام جمعه مهم نیست،باید بتواند در خطبه هایش مردم را اقناع کند / حجت الاسلام اکرمی

حجت الاسلام اکرمی: سن امام جمعه مهم نیست،باید بتواند در خطبه هایش مردم را اقناع کند

عبارات مهم : سیاسی

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در روزنامه آرزوی بزرگ نوشت:چندی است که بعضی امامان جمعه در پایتخت کشور عزیزمان ایران و بعضی مراکز استان ها به دلایل متفاوت از جمله کهولت سن از این سمت کناره گیری می کنند.

سن امام جمعه مهم نیست،باید بتواند در خطبه هایش مردم را اقناع کند / حجت الاسلام اکرمی

اینکه شخصی به علت سن و سابقه و… از امامت جمعه اعلام کناره گیری کند، امری طبیعی بوده و چندان مساله جدیدی نیست. در این راستا جهت تقویت نمازجمعه افرادی جایگزین امامان جمعه سابق می شوند که البته این تقویت جدای از عوض کردن یا جایگزینی شخص امام جمعه به عوامل مختلفی بستگی دارد.

نخست اینکه سخنان، خطبه ها، تحلیل ها و امام جمعه باید مقبول بوده و شخص امام جمعه در تحلیل های خود و خطبه هایی که می خواند جاذبه داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در روزنامه آرزوی بزرگ نوشت:چندی است که بعضی امامان جمعه در پایتخت کشور عزیزمان ایران و بعضی مراکز استان ها به دلایل متفاوت از

یکی دیگر از راه های تقویت نمازجمعه این است که خطبا سخنان تازه از تریبون نمازجمعه بیان کنند تا مردم جهت شنیدن مطالب تازه به نمازجمعه بیایند.

نکته دیگر اینکه تبلیغات دیگران مثل شرکت تبلیغات اسلامی، دفتر تبلیغات، جامعه وعاظ، جامعه مبلغان و ائمه جماعات باید هم خود در نمازجمعه شرکت کرده و مردم را نیز به شرکت در این فریضه عبادی سیاسی دعوت کنند. این دعوت و تبلیغ یقینا در نوع خود در مردم ایجاد علاقه خواهد کرد تا حضور پر شکوه تری در نمازجمعه داشته باشند. از طرف دیگر با توجه به اینکه در حال حاضر زیاد شرکت کنندگان در نمازجمعه افراد پا به سن گذاشته هستند. باید سازوکاری فراهم شود تا در مراکز استان ها نیز مثل پایتخت کشور عزیزمان ایران مردم به سهولت به نمازجمعه دسترسی داشته باشند.

از جمله عوامل متعدد برگزاری با شکوه نمازجمعه جذب و اقناع افراد شرکت کننده به وسیله امام جمعه هست. ائمه محترم جمعه باید با کارشناسان سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مشورت کرده و از مشاوره آنها در چگونگی بیان مطالب و دقت در آمارها کمک بگیرند. کشور در حوزه های متفاوت با پرسشها مختلفی مواجه است یا حوادثی در کشور رخ می دهد که امامان جمعه باید جهت ابراز نظر صحیح تر دارای مشاورانی باشند که در مواقع لزوم از آنها مشورت بگیرند.

سن امام جمعه مهم نیست،باید بتواند در خطبه هایش مردم را اقناع کند / حجت الاسلام اکرمی

اگر ائمه محترم جمعه در طول زمانی که می خواهند خطبه بخوانند به مشورت بها دهند و از نظر کارشناسان بهره بگیرند یقینا نمازجمعه می تواند جاذبه داشته باشد و برکات خود را ابلاغ کند. گرچه مطرح می شود که کناره گیری بعضی از ائمه جمعه به علت کهولت سن موجب جوانگرایی در میان ائمه جمعه خواهد شد، ولی اگر به 39 سالی که نمازجمعه برگزار شده است دقت کنیم مشاهده خواهیم کرد زمانی که مقام معظم رهبری به امامت جمعه رسیدند 40 سال سن داشتند یا مرحوم آیت ا… هاشمی چند سال بزرگتر بود. از این رو خیلی نباید به سن و سال افراد بها داد بلکه آنچه مهم تر است محتوا و مطالبی است که بیان می شود. اگر امام جمعه به نحوی اقناعی صحبت کند که مردم فکر کنند سخن آنها را می گوید و به عبارت دیگر سخنگوی آنهاست، این مساله به جاذبه آن کمک می کند.

واژه های کلیدی: سیاسی | تبلیغات | تبلیغات | نمازجمعه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs